Czy potrzebuję kremu do twarzy?

 

Jeśli zadajesz sobie pytanie „Czy potrzebuję kremu do pielęgnacji twarzy?”, odpowiedź brzmi: tak. Przede wszystkim należy oczyścić twarz i nałożyć krem nawilżający. Unikaj wazeliny lub wszystkiego, co zawiera dużo ropy naftowej. Następnie zastosuj serum do twarzy lub inną formę kremu nawilżającego. Czas rozpocząć proces starzenia, więc zabieraj się do pracy! Czytaj dalej, aby poznać najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kremu do twarzy dermaquest.

Makijaż możesz zmyć płynem do demakijażu zawierającym wodę i olejki. Niezbędne są mydło i woda, ale twój płyn do demakijażu również musi zawierać olejki. Niektóre zalecane opcje obejmują So Clean! Facial Cleanser i Rose and Shine Rose Water Toner. Demakijaż może być bardziej złożony, ale proces jest łatwy i szybki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak usunąć makijaż za pomocą środka czyszczącego. Zacznijmy od omówienia sposobu demakijażu oczu.

Jeśli masz wrażliwą skórę, nie spiesz się z oczyszczaniem twarzy. Zbyt szybkie szorowanie twarzy może ją podrażnić i wywołać podrażnienie. Używanie płynu do demakijażu to bezpieczniejszy i skuteczniejszy sposób na usunięcie makijażu oczu i korektora płatki pod oczy. Środki do demakijażu można kupić w Internecie lub w drogeriach. Gdy znajdziesz taki, który pasuje do Twojego rodzaju skóry, możesz zacząć go używać. Ale nie spiesz się przez cały proces!

Po użyciu płynu do demakijażu należy umyć twarz czystą wodą lub płynem micelarnym. Woda micelarna zawiera składniki nawilżające i nie szczypie. Woda micelarna jest często używana do demakijażu. Omiataj twarz okrężnymi ruchami przez 30 sekund, a następnie spłucz twarz letnią wodą. Następnie użyj płynu do demakijażu twarzy lub żelu oczyszczającego. Nałóż żel na twarz i wmasuj przez minutę, aby usunąć zanieczyszczenia trądzik różowaty.

Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy, ważne jest, aby używać czystego środka, który nie pozbawia skóry olejków eterycznych. Następnie zastosuj lekki krem nawilżający. Możesz użyć czegoś tak lekkiego jak Tatcha Water Cream, który zapewnia skuteczne nawilżenie i daje uczucie lekkości na skórze. Kremy przeciwstarzeniowe lub leki przeciwtrądzikowe należy nakładać po kremie nawilżającym, który działa jak bufor dla składnika przeciwstarzeniowego.

Chociaż mycie twarzy może wydawać się prostym obowiązkiem, właściwy sposób może mieć duży wpływ na wygląd Twojej skóry. Zbyt mocne mycie może zerwać barierę ochronną skóry, a nadmierne mycie może powodować matowość i wypryski. Najlepszym sposobem na oczyszczenie twarzy jest użycie ciepłej wody i delikatnego, okrężnego ruchu. Następnie osusz twarz czystym ręcznikiem. Gorąca woda może również powodować pękanie delikatnych tkanek i rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Ważne jest również, aby umyć twarz po treningu, ponieważ pot może zatykać pory i zaostrzać trądzik. Ważne jest również, aby usunąć cały makijaż przed snem, ponieważ dłubanie w skórze może pogorszyć sytuację. Jeśli próbujesz rozwiązać problem z trądzikiem, umyj twarz po każdym treningu, a także przed nałożeniem kremu do twarzy rano i przed snem. Wreszcie, nie dłubaj w twarz.

Aby prawidłowo nałożyć krem do pielęgnacji twarzy, należy dobrać odpowiedni rodzaj do swojej skóry. Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie i wybierz produkt odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Nałóż krem nawilżający na czystą, suchą skórę tuż po oczyszczeniu. Nie czekaj, aż twarz całkowicie wyschnie, zanim zastosujesz krem nawilżający. Zapewni to, że nie skończysz z mieszanką różnych składników na twarzy. Nakładaj krem nawilżający na twarz okrężnymi ruchami, aby maksymalnie się wchłonął.

Różne rodzaje nawilżaczy są skuteczne w przypadku różnych rodzajów skóry, ale istnieje między nimi kilka różnic. Wybierz taki, który jest grubszy i niezbyt lekki. Pomoże to utrzymać nawilżenie skóry i ochronę przed czynnikami środowiskowymi. Użyj cienkiej warstwy balsamu do cery tłustej i grubszej do cery suchej. Upewnij się, że nałożyłeś test płatkowy przed nałożeniem kremu nawilżającego na twarz.

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić, jest używanie wazeliny jako składnika do pielęgnacji twarzy. Chociaż wazelina może skutecznie zatrzymywać wilgoć, nie jest dobrym wyborem dla wrażliwej skóry. Zamiast tego wybierz krem lub balsam, który zaspokoi obie potrzeby. Jego właściwości barierowe sprawiają, że jest to doskonały wybór na mroźne, suche zimowe miesiące. Jednak używanie zbyt dużej ilości wazeliny może zatykać pory i powodować trądzik. Może również powodować tłustość i przekrwienie, co nie jest dobre dla niektórych typów skóry.

Jeśli masz do czynienia z kontuzją, wazelina może być świetną opcją. Zapobiega powstawaniu strupów, co spowalnia czas gojenia. Może również zapobiegać otarciom, które mogą prowadzić do powstawania pęcherzy. Jeśli jednak używasz tego produktu jako produktu do pielęgnacji twarzy, pamiętaj o dokładnym umyciu go przed użyciem na twarzy. W przeciwnym razie ryzykujesz poplamienie nim ubrania lub dywanu.

Przed nałożeniem wazeliny należy najpierw oczyścić twarz. Mimo lepkiej konsystencji może powodować podrażnienia na twarzy, jeśli nie będziesz go odpowiednio używać. Poza tym po wazelinie zawsze należy stosować dobry krem oczyszczający lub krem nawilżający. Beta-hydroksykwasy i alfa-hydroksykwasy mogą uszkodzić barierę utworzoną przez wazelinę. Utrudnia również demakijaż po nałożeniu wazeliny, dlatego zamiast tego należy użyć kremu nawilżającego, który zawiera te substancje.

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem po raz pierwszy, czy stosujesz retinoidy od lat, przy wyborze kremu do twarzy należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych składników. Te silne związki są stosowane w leczeniu oznak starzenia i chorób skóry. Retinoidy mogą być łagodne lub silne w zależności od ich stężenia. Aby dowiedzieć się, jaki rodzaj retinoidów jest dla Ciebie najlepszy, przeczytaj nasz przewodnik po składnikach retinoidów.

Retinole to rodzaj pochodnych witaminy A, które są powszechnie stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Mogą rozwiązać kilka typowych problemów skórnych, w tym trądzik, drobne zmarszczki i uszkodzenia słoneczne. Mogą również zmniejszyć lepkość komórek skóry, które mogą zatykać pory. Ten potężny składnik może nawet zapobiegać przyszłym zmarszczkom. Ale skąd wiesz, który typ jest dla Ciebie odpowiedni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o retinolach w kremach do twarzy.

Inny rodzaj retinolu znajduje się w olejku do twarzy. Jego połączenie z kwasem salicylowym pomaga oczyścić powierzchnię skóry i zminimalizować drobne linie i zmarszczki. Zwalcza również wypryski, wygładza teksturę i jest hipoalergiczny. Dodatkowo zawiera ochronne antyoksydanty, które wzmacniają zdolności regeneracyjne skóry. Poszukaj retinoli w kremie do twarzy

Możesz się zastanawiać, czy naprawdę musisz nakładać krem na dzień z SPF do pielęgnacji twarzy na szyję i ramiona. Przez większość dni możesz nakładać krem nawilżający na twarz, ale te obszary nadal wymagają ochrony. Stosowanie chemicznych filtrów przeciwsłonecznych to doskonały sposób na ochronę skóry w podróży. AAD zaleca SPF 30 lub wyższy. Możesz również użyć wodoodpornego kremu do twarzy.

Oryginalny olejek arganowy Josie Maran od dawna jest popularnym produktem do twarzy. Jest pełen przeciwutleniaczy i nawilżenia. Jest lekki i nie zatyka porów. Zawiera mikrokapsułkowany olejek z drzewa herbacianego, który pomaga zwalczać zaczerwienienia i podrażnienia. A ponieważ nie zawiera parabenów i oleju mineralnego, został zaprojektowany tak, aby był komfortowy dla skóry.

Niektóre kremy nawilżające do twarzy z filtrem SPF chronią skórę przed słońcem, zapewniając jednocześnie dzienną dawkę korzyści pielęgnacyjnych. Te kremy do twarzy są szczególnie atrakcyjne, ponieważ często są to produkty 2 w jednym. Są one dostępne w niektórych z naszych ulubionych sprzedawców i pochodzą od popularnych marek. Jeśli szukasz kremu na dzień z SPF, nie zapomnij nałożyć go przed nałożeniem kremu nawilżającego do twarzy.

W przypadku cery tłustej i suchej krem do twarzy nakładaj rano, a nie wieczorem. Poranne nałożenie kremu do twarzy pomoże lepiej zatrzymać nawilżenie niż nakładanie na noc, a także zapewni nawilżenie twarzy przez cały dzień. Krem nakładaj w małych ilościach, większa ilość potrwa dłużej do wchłonięcia. Krem powinien być łatwo wchłaniany przez skórę. Nakładaj go opuszkami palców, aby uniknąć konieczności stosowania zbyt dużej ilości kremu nawilżającego.

Leave a Reply

Your email address will not be published.